Słów kilka o Larv-ie
Nasza Larva szybko zyskała popularność i podbiła serca wielu wędkarzy. Stało się to nie bez przyczyny, ponieważ choć wydawałoby się, nie posiadająca własnej pracy, mięsista poczwarka, niesamowicie kusi ryby wielu gatunków. Zwłaszcza, że występuje w 3 rozmiarach, co dzięki swojej wyporności i możliwości zastosowania wielu wariantów obciążenia, pozwala dopasować się do warunków na każdym łowisku.
Multi premiera…
W 2023 roku na sklepowe półki, a co za tym idzie, do rąk wędkarzy, trafiła nowa Larva. Malutka, bo o długości tylko 25mm, za to połączona w łańcuszek 5 sztuk. W słoiczku znajdziemy 5 takich „wianuszków”, a więc łącznie 25 pojedynczych larw. Oczywiście, jak w przypadku każdej przynęty Libra Lures, do wyboru macie przynęty o zapachu sera, kryla, lub bez aromatu, w całej palecie kolorystycznej. Przynęty połączone są za pośrednictwem bardzo cienkiego przegubu. Dzięki temu, wędkarz otrzymuje bardzo uniwersalną konstrukcję, której, w pewnym sensie, może sam być współarchitektem. Wędkarz, odrywając odpowiednią ilość poczwarek, decyduje, jak długiego wabika potrzebuje. Oczywiście, możecie łowić pojedynczym robaczkiem. Malutka, 2,5cm larwa, sprawdzi się podczas ultradelikatnego spiningu, kiedy naszym celem są przedstawiciele szeroko rozumianego białorybu, jak wzdręgi, płocie, karasie, czy inne ryby spokojnego żeru, a także okonie, czy wyjątkowo wybredne pstrągi. Co ciekawe, ten niewielki robaczek, chętnie zasysają też lipienie.
Podwójny wabik
Kolejnym wariantem, jest Larva podwójna. Ten wabik, to już zupełnie inna konstrukcja. Pojedyncza Larva nie ma zbyt agresywnej pracy własnej. Za to w przypadku tandemu, drugi element jest całkowicie swobodny. Dodatkowo, przegub łączący oba korpusy, jest bardzo cienki, co zapewnia niesamowitą elastyczność i mobilność nieuzbrojonej części. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nie ma możliwości, żeby poszczególne elementy same się rozdzieliły, lub zrobiła to ryba, poprzez lekkie pociągnięcie. Przegub ten, jest swoistym kompromisem, pomiędzy wytrzymałością, a zapewnieniem ruchomości poszczególnych części. Im więcej ich zostawimy, tym przynęta uzyskuje bardziej „falującą”, płynną pracę. Nie martwcie się, że grot haka znajduje się jedynie pierwszej z ciągu larw. Po pierwsze, przynęta jest na tyle miękka, że doskonale „składa się” w rybiej paszczy, a po drugie, ryby instynktownie, najczęściej swój atak, kierują w stronę głowy, a więc przedniej, uzbrojonej części przynęty.
Podsumowanie
Larva Multi to bardzo wszechstronna przynęta. Dzięki swojej fragmentarycznej konstrukcji, de facto otrzymujemy zestaw wielu, zupełnie różnych wabików. Tylko od wędkarza, jego instynktu i pomysłu zależy, który wariant wybierze. Wszystkie przynęty Libra Lures, tworzone są przez wędkarzy, dla wędkarzy. Larva Multi nie jest tu wyjątkiem. Sprawdźcie sami, jak wiele frajdy i możliwości może zapewnić chociażby jeden słoiczek tych niepozornych „łańcuszków”.